Reikia ar nereikia vandentiekiečių patiektą vandenį dar kartą filtruoti Vilniuje, Kaune, Anykščiuose, Nidoje, Balbieriškyje ar kitur, gal reikia rūsyje įsirengti nuosavus papildomus vandens kokybės gerinimo įrenginius, o gal pakanka paprasto tinkamo tankio mechaninio filtro, ar vis dėlto po kriaukle pasistatyti atvirkštinio osmoso principu veikiantį ir iš vandens pašalinantį 93-95 % visų jame esančių druskų, filtrą? Pastarąjį, priklausomai nuo firmos-gamintojos vardo ir pačio filtro dizaino, galima įsigyti už 600 -4000 litų.

Norint teisingai atsakyti į šiuos klausimus, visų pirma reikia atlikti iš čiaupo bėgančio vandens cheminę analizę ir pažiūrėti ar Jums patiektas vanduo tenkina Lietuvos geriamojo vandens higienos normos HN 24: 2003 reikalavimus. Jeigu tenkina, vadinasi, papildomas ruošimas nereikalingas. Nebent pas jus į namus atvykę „specialistai“, naudodami įvairius triukus, parodys, kad Jūsų (iš tikrųjų geras ) vanduo yra „labai, labai … baisus“. O Jūs tuo metu kaip tik turite atliekamų pinigų ir nežinote, ką su jais daryti.

Deja, Lietuvoje vis dar yra nemažai vietovių, kur vartotojams tiekiamas tikrai nepatenkinamos kokybės geriamasis vanduo. Tokią situaciją galima suprasti (pateisinti), jeigu ten vanduo tiekiamas tiesiai iš gręžinių be jokio ruošimo. Blogiau yra tada, kai yra įrengti geriamojo vandens ruošimo įrenginiai, o vartotojai vis viena gauna nepatenkinamos kokybės geriamąjį vandenį. Tokiu atveju žmonėms tenka gelbėtis įvairiais būdais. Vieni įsirengia nuosavus vandens kokybės gerinimo įrenginius, kiti vandenį filtruoja per „Brita“, „Kenwod“ ar kitokius buitinius filtrus, treti naudoja brangiuosius, jau minėtus atvirkštinio osmoso principu veikiančius filtrus ir geria praktiškai „distiliuotą“ vandenį. Vienu žodžiu, kiekvienas gelbstisi, kaip išmano.

Baigdamas šį nedidelį straipsnelį pasikartosiu ir dar sykį priminsiu, kad pirmiausiai būtina korektiškai atlikti jūsų vandens cheminę analizę ir tiktai po to, pasikonsultavus su specialistu, imtis konkrečių žingsnių.

Šaltinis: http://www.kokybiskasvanduo.lt/

Footer Top #1

This is "Footer Top #1" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

Footer Top #2

This is "Footer Top #2" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

Footer Top #3

This is "Footer Top #3" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

Footer Bottom #1

This is "Footer Bottom #1" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

Footer Bottom #2

This is "Footer Bottom #2" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

Footer Bottom #3

This is "Footer Bottom #3" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

Footer Bottom #4

This is "Footer Bottom #4" widget area. Visit your Widgets Page to add new widget to this area.

 

© 2024 Hidrėja. Įvaizdis pagal reprezentacija.lt

I am responsive!